توصیه هایی برای شما

توصیه هایی برای شما

فقط وقتی که گرسنه اید، غذا میل کنید. مصرف غذا، هنگامی که غذای قبلی هضم نشده، عامل رخت بربستن سلامتی است. پرخوری به دستگاه گوارش صدمه می زند و بدن را از مواد خوب و بد پر می کند و در مجموع، بدن، انبار مواد زاید می شود؛ آن وقت است که خستگی و سنگینی و کسالت خواهد آمد.

به اندازۀ کافی از مایعات استفاده کنید ولی بدون تمایل به نوشیدنیها از آنها استفاده نکنید.

حتماً به اندازۀ کافی فعالیت جسمی داشته باشید. پیاده روی و سایر ورزشهای مورد علاقه را فراموش نکنید. البته ورزش های سنگین برای شما توصیه نمی شود.وقت خوب ورزش حدود دو ساعت پس از مصرف غذا است؛ ورزش بلافاصله پس از صرف غذا موجب بروز بیماری می شود.

به اندازۀ کافی استراحت کنید و خواب به اندازه داشته باشید.

در هنگام پریود و یک ماه پس از زایمان از قرار گرفتن در محیط سرد و مصرف غذاهای سرد مزاج خودداری کنند.همچنین استراحت کافی داشته باشند و از اضطراب بپرهیزند.

ادرار و مدفوع خود را نگاه ندارید. این کار زمینه ساز یبوست و همچنین عفونتهای ادراری می شود.تعریق کافی نیز برای سلامتی مفید است.

ارتباط معنوی صحیح برای انسان – که دارای دو بعد مادی و معنوی است- لازم می باشد.ارتباط صحیح معنوی بر بعد مادی انسان و حفظ سلامتی تأثیر فوق العاده ای دارد. ارتباط معنوی و روشهای مربوطه را نباید از مکاتب نوظهور کسب نمود؛ زیرا آن ها خود عامل بیماری معنوی و مادی خواهند بود.

عواطف و هیجانات خود را سرکوب نکنید و آنها را با نزدیکان و دوستان شفیق در میان بگذارید. نگرانی، خشم و هیجان بیش از اندازه نیز نداشته باشند.

 

/ 0 نظر / 107 بازدید