انواع طبع انسان

افراد داراى طبع گرم

این افراد به طور معمول داراى بدنى گرم اند و با خوردن غذاهاى گرمى بخش دچار مشکل مى شوند ، صورت آن ها جوش مى زند، بدنشان داغ مى شود، گهگاه دچار  خارش پوست مى شود، پوست سرشان تولید شوره مى کند و دچار عطش می شوند. عنصر آتش در این کونه افراد غلبه دارد و دماى بدنشان نسبت به سایرافراد بیشتر است ، معمولأ حدود نیم تا یک درجه تب دارند، زود عصبى مى شوند، ولى در مجموع  خون گرم و خوش برخوردند. کلأ همه ى طبع ها، اعم ازگرم ، سرد و معتدل ارثى است و انسان در به وجود آمدن آئها دخالت چندانى ندارد و همان گونه که قبلأ توضیح داده شد، بیشتر به عواملى از قبیل عوامل ژنتیک، شرایط محیطى و آب و هوایى و تغدیه بستگى دارد. تعداد افراد داراى طبع گرم نسبت به افراد داراى طبع سرد کمتر است.

 

افراد داراى طبع سرد

اکثریت مردم جهان از طبع سرد برخوردارند. این افراد معمولأ داراى پوستسفید هستند و یکى از علت هاى مهم آن ، فعال بودن سیستم بلغم یا لنفاتیکاست. این افراد میل زیادى به لبنیات ، به خصوص ماست دارند و زودتر از بقیهدچار بیمارى نقرس و رماتیسم مى شوند، پرخواب هستند و  به راحتى نمى تواننداز رختخواب جدا شوند، غذایشان دیر هضم می شود، عمومأ سست و لخت اندو شاداب نیستند، استعداد چاقى در آنان زیاد است ، موى سرشان زودتر از موعدمقرر سفید مى شود و مى ریزد، معمولأ انسانهای خوش مشرب و خوش گذرانىهستند و دیرتر از بقیه عصبى مىشوند. افرادى که از طبع سرد برخوردارند اگررعایت حال خود را نکند زودتر از دیگران دچار بیماریهاى صعب العلاج ازقبیل بیماری ام اس (MS) بیماری إى ال اس (ALS) و پارکینسون مى شوند.

 

افراد داراى طبع معتدل

افرادی که داراى چنین طبعى هستند معمولأ بین گرم و سرد قرار دارند. تعداد اینقبیل افراد در جامعه نسبت به سایر طبع ها کم است . چنین افرادى نسبت به غذاحساسیت زیادى نشان نمى دهند و معمولأ هر نوع غذایى با طبع این گونه افراد سازگارى دارد و نسبت به بقیه ى مردم کمتر دچار بیمارى وکسالت مى شوند.

اما افرادى که داراى چنین  طبعى هستند در درازمدت دچار بیماریهاى سختى می شوند و دلیل آن هم این است که غذا روى چنینن افرادى به سرعت  تأثیر نمی گذارد و همین امر باعث می شود که سموم به مرور در بدن آنان جمع شود و در دراز مدت تأثیر خود را بگذارد.

 برگرفته شده از robabnaz18.persianblog.ir

/ 0 نظر / 112 بازدید